pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław
pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław

Lizawka solna

Lizawka solna to mieszanka paszowa mineralna do karmienia bydła opasowego, krów, koni, owiec, kóz, zwierzyny leśnej oraz roślinożernej. Głównym zadaniem lizawek solnych jest uzupełnienie zapotrzebowania na sód, chlor oraz pozostałe mikroelementy.

Produkt pobierany przez zwierzęta na zasadzie zlizywania. Lizawka solna pozwala uzupełnić niedobory składników mineralnych. Lizawki solne są bardzo dobrym rozwiązaniem stosowanym jako uzupełnienie diety. Powinny być wystawione w miejscach zadaszonych i łatwo dostępnych dla zwierząt hodowlanych. Produkt wpływa na uregulowanie późniejszego spożycia odpowiedniej ilości pasz, w przypadku krów mlecznych, co ma bezpośrednie przełożenie na ilość produkowanego mleka.

Plusy stosowania lizawek solnych:
– korzystny wpływ na apetyt zwierząt hodowlanych
– dostarczenie odpowiedniej ilości składników mineralnych
– polepszenie wyglądu zwierząt (lepszej jakości sierść, prawidłowy wzrost oraz masa)
– korzystny wpływ na pracę układu nerwowego i odpornościowego zwierząt.
Posiadamy trzy odmiany lizawek solnych:

Lizawka solna biała

Stosowana jako uzupełnienie zapotrzebowania na sód i chlor

Lizawka solna miedziowa

Polecana jako uzupełnienie niedoborów sodu. Stosuje się również w żywieniu zwierząt hodowlanych, które wystepuja na terenach z niedoborami miedzi i kobaltu.

Lizawka solna seleninowa

Zalecane stosowanie jako uzupełnienie mikroelementów oraz soli, tj. cynk, kobalt, mangan, miedź, jod , selen. Zalecane stosowanie w miejscach gdzie występuja niedobory pierwiastków jodu i kobaltu.

Lizawka solna – uniwersalność zastosowania

Lizawka solna składa się z kombinacji różnych mikroelementów i substancji odżywczych. Skutecznie zaspokaja ona zapotrzebowanie zwierząt na witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zaletą produktu jest jego uniwersalność. Odpowiednio dobrana lizawka solna może stanowić przysmak m.in. krów i cieląt, a także owiec i kóz (zarówno młodszych, jak i starszych osobników). Można ją z powodzeniem stosować również przy dokarmianiu saren i jeleni, jak również zwierząt mieszkających w ogrodach zoologicznych.

W celu skorzystania z naszej oferty na lizawkę solną zachęcamy do kontaktu.

 

W naszej ofercie znajdą również Państwo: wodorotlenek sodu, węglan sodu czy sól drogową.