pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław
pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław

Sól drogowa

Sól drogowa

Sól drogowa luzem, worki 25 kg, big bag 1000 kg

Towar pochodzi z kopalni Kłodawa i KGHM

Dostarczamy sól w każde miejsce w Polsce.

Atrakcyjne ceny. Towar zawsze ze świeżej produkcji.

Realizacja 24h

Ekspresowa wycena poprzez wysłanie zapytania lub kontakt telefoniczny

Sól drogowa to artykuł przemysłowy niemal wyłącznie składający się z czystego chlorku sodu. W Polsce sól drogowa jest powszechnie używana zimą. Pomaga rozmrażań lód oraz śnieg na drogach, chodnikach oraz innych ciągach komunikacyjnych zapobiegając wypadkom drogowym i poślizgnięciom pieszych. W sprzedaży sól kamienna dostępna jest najczęściej w formie nieoczyszczonej soli kamiennej.

Zawartość soli drogowej

Zawartość soli drogowej reguluje norma PN-86/C-84081/02, zgodnie z którą sól drogowa dopuszczona do użytku na polskich drogach powinna składać się:

  • co najmniej w 90% z chlorku sodu,
  • maksymalnie w 8% z substancji nierozpuszczalnych w wodzie,
  • maksymalnie w 3% z wody.

Dodatkowo w soli drogowej znajdziemy żelazocyjanek potasowy. Jest to substancja dodawana do preparatu w celu zapobiegania zbrylania się soli. Jej zawartość w soli drogowej również reguluje norma PN-86/C-84081/02, zgodnie z którą na każdy kilogram soli drogowej może składać się 20 mg żelazocyjanku potasowego.

Transport i przechowywanie

Ze względu na zastosowanie soli drogowej oraz ilości, jakie służby drogowe zużywają jej każdej zimy sól drogowa najczęściej transportowana i przechowywana jest luzem. Transportując i przechowując sól drogową w taki sposób należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi, w szczególności wilgocią oraz opadami. Sól drogową powinno się przechowywać w odpowiednio przygotowanych w tym celu zadaszonych halach i magazynach. Właściciele domów jednorodzinnych oraz niewielkich nieruchomości komercyjnych, którym nie potrzebne są duże ilości preparatu mogą kupować sól drogową również w workach.