pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław
pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław

Sól tabletkowana

Sól tabletkowana to preparat przeznaczony do uzdatniania wody. Od wielu lat w Polsce praktykuje się uzdatnianie wody, w tym także jej zmiękczanie. Zmiękczanie wody polega na usuwaniu twardości na drodze wymiany jonowej. Przepływając przez żywicę jonowymienną woda ulega zmiękczeniu. Kiedy zdolność jonowymienna złoża zostanie wyczerpana, można ją zregenerować poprzez podanie odpowiedniego roztworu. To właśnie w tym procesie zastosowanie znajduje sól tabletkowana.

Efekt stosowania soli tabletkowanej

Sól tabletkowana stosowana jest przez stacje uzdatniania wody. Jej podstawowym zadaniem jest w tym zakresie zmiękczanie wody. Stosując sól tabletkowaną można zaobserwować natychmiastowe efekty poprawy miękkości wody. Po pierwsze, w urządzeniach grzewczych i instalacjach nie osadza się kamień kotłowy, w związku z tym instalacje te są w stanie zachować pierwotną sprawność jeszcze dłużej. Po drugie, na bateriach, deszczownicach, kabinach prysznicowych, a także w czajnikach przestaje osadzać się kamień. Warto przy tym zauważyć, iż ograniczenie lub całkowite zahamowanie osadzania się kamienia to nie jedyna zaleta stosowania soli tabletkowanej. Po uzdatnieniu wody solą tabletkowaną użytkownicy zmywarek mogą zrezygnować jej używania. Zauważymy również podwyższenie wydajności różnych środków higieny codziennej i detergentów do prania. Wynika to z faktu, że twardość wody zmniejsza efektywność chemii czyszcząco-piorącej.

Produkt przeznaczony do procesów uzdatniania wody, m.in. do regeneracji wymienników jonitowych, regeneracji zmiękczaczy wody i filtrów multifunkcyjnych.