pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław
pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław

Siarczan żelaza

Siarczan Żelaza (II) 7H2O (siarczan żelazawy siedmiowodny, heptahydrat)

Siarczan żelaza (III) to nieorganiczny związek chemiczny będący solą żelaza i kwasu siarkowego. Związek otrzymuje się zazwyczaj w wyniku bezpośredniego oddziaływania rozcieńczonego kwasu siarkowego na metaliczne żelazo.

Siarcza żelaza – Właściwości:

W temperaturze pokojowej siarczan żelaza przyjmuje postać białej, krystalicznej substancji, która rozkłada się samorzutnie w kontakcie z powietrzem. Siarczan  żelaza jest związkiem o silnych właściwościach higroskopijnych, a więc przejawia tendencje do wiązania się z wodą z otoczenia oraz do jej absorbcji.

Zastosowanie siarczanu żelaza:

Siarczan żelaza to nawóz, który jednocześnie likwiduje mech w trawie. Produkt znajduje zastosowanie w ogrodnictwie, jest źródłem żelaza i siarki dla gleby, która posiada niewłaściwe pH. To Idealne rozwiązanie w przypadku roślin z niedoborem żelaza. Siarczan żelaza regularnie stosowany zapobiega chorobom roślin. Polecany firmom zajmującym się profesjonalnym sprzątaniem i utrzymaniem zieleni miejskiej, parków, trawników, ogrodów, alejek.
W celu skorzystania z naszej oferty na siarczan żelaza zachęcamy do kontaktu.
Zapraszamy również do sprawdzenia naszej pozostałej oferty, między innymi na: węglan sodu, tlenek cynku czy chlorek sodu.