pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław
pl +48 666 080 929 Pon - Pią 07:00 - 16:00 ul.Krucza 13 88-100 Inowrocław

Chlorek magnezu

Chlorek magnezu

Chlorek magnezu to niezastąpiony środek do usuwania śniegu i lodu z rożnego rodzaju nawierzchni: dróg, mostów, chodników, parkingów, ścieżek ogrodowych.

  • Chlorek magnezu jest skuteczniejszy i bardziej wydajny niż sól drogowa
  • Jego zużycie jest przy tym nawet 10-krotnie niższe niż soli, a efekt działania utrzymuje się nawet do 72h od aplikacji w przeciwieństwie do krótkiego czasu działania soli
  • Środek eliminuje również błoto pośniegowe, nie pozostawiając nalotu na posypanej powierzchni czy na obuwiu
  • Chlorek magnezu rozpuszcza się w wodzie, dlatego może być stosowany w postaci płynnej. Dzięki temu nie zatyka studzienek kanalizacyjnych.
  • Działa do -40°C
  • Bezpieczny dla środowiska oraz dla zwierząt.

Stosowanie: chlorek magnezu rzuca się na oblodzoną powierzchnię w ilości 300 g – 2 kg/10 m2 powierzchni.

Opakowania: worki 25 kg lub big bag 1000 kg

Atrakcyjne ceny. Towar zawsze ze świeżej produkcji.

Realizacja 24h

Ekspresowa wycena poprzez wysłanie zapytania lub kontakt telefoniczny.

Chlorek magnezu to nieorganiczny związek chemiczny o wzorze MgCl2. Charakteryzuje się dobrą rozpuszczalnością w wodzie oraz właściwościami higroskopijnymi. Higroskopijność chlorku magnezu oznacza, że jako substancja posiada on zdolność do wchłaniania wilgoci oraz wiązania się z wodą.

Chlorek magnezu spożywczy– zastosowanie

Chlorek magnezu to jedna z najłatwiej przyswajalnych form magnezu. Dlatego też znajduje powszechne zastosowanie w medycynie. W przypadku pacjentów diabetyków z obniżonym poziomem magnezu w surowicy chlorek magnezu osiąga skuteczność porównywalną do skuteczności imipraminy, leku zaliczanego do grupy leków przeciwdepresyjnych. W związku z powyższym chlorek magnezu bywa stosowany w leczeniu depresji. Należy przy tym pamiętać, że doustne przyjmowanie preparatu jest utrudnione z powodu jego właściwości higroskopijnych, a także bardzo specyficznego smaku.

Efekty uboczne przyjmowania chlorku magnezu:

Przyjmowany w zbyt dużych ilościach chlorek magnezu może powodować rozwolnienie. Możliwe jest także zatrucie organizmu, jeśli rozpuszczalne sole magnezu przyjmowane są doustnie przez osoby borykające się z problemami z nerkami.

Kolejnym istotnym zastosowaniem chlorku magnezu jest przemysł chemiczny i farmaceutyczny. Wykorzystywany jest także do osuszania pomieszczeń.

 

W celu skorzystania z naszej oferty na chlorek magnezu zachęcamy do kontaktu.

 

W naszej stałej ofercie mamy również między innymi: chlorek wapnia, tlenek cynku czy lizawkę solną.